Brīvprātīgie un dalībnieki

Brīvprātīgais - akcijas organizatoru palīgs, kurš uzņemas atbildību par vienu noteiktu kilometru Latvijas pierobežā.

Brīvprātīgais 21. jūnija vakarā laikus ierodas konkrētā vietā uz 1836 ceļa Latvijas pierobežā, lai tieši plkst.18:36 pulksteņrādītāja virzienā sāktu iet vienu 1836 ceļa kilometru.

Brīvprātīgā uzdevums ir koordinēt arī citus gājējus, ja viņi šajā vietā ieradušies, un pastāstīt viņiem par tuvākajām organizētajām ugunskuru vietām konkrētajā novadā. Brīvprātīgais šo ceļa posmu var iet ar ģimeni un aicina pievienoties draugus un novada iedzīvotājus. Brīvprātīgais horizontāli nofotografē sava kilometra sākuma un noslēguma ainavu.

Pēc tam, kad kilometrs noiets, brīvprātīgais dodas uz kādu no tuvējām pierobežas novada organizētajām oficiālajām ugunskuru vietām, lai kopā ar citiem "Izgaismo Latviju" dalībniekiem un novada ļaudīm dziedātu spēka dziesmas un plkst. 22:00 vienlaikus visā Latvijā arī mūsu valsts himnu.

Brīvprātīgo un dalībnieku koordinatore
Santa Bērziņa
26869966

Dalībnieks - ikviens, kurš noiet savu, paša izvēlētu, sirdskilometru Latvijas pierobežā un pievienojas novada organizētajam ugunskuram.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs un viesis kā Dalībnieks tiek aicināts 21. jūnijā plkst. 18.20 būt paša izvēlētā vietā uz 1836 ceļa Latvijas pierobežā, lai plkst. 18.36, kopā ar citiem uz šo vietu atnākušajiem Dalībniekiem  ietu vienu no 1836 ceļa kilometriem. Dalībnieks savu sirdskilometru var noiet arī jebkurā citā brīdī laikā no 18.00 līdz 20.00. 

Kad tas paveikts, Dalībnieki tiek aicināti doties uz kādu no izvēlētajām novada pašvaldības organizētajām ugunskuru vietām, lai kopā ar citiem "Izgaismo Latviju" dalībniekiem un novada ļaudīm dziedātu spēka dziesmas un plkst. 22:00 vienlaikus visā Latvijā arī mūsu valsts himnu.