Jautājumi un atbildes

Kas var piedalīties?

Ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis.

Kā var kļūt par brīvprātīgo vai dalībnieku?

Par to, kas ir dalībnieks un kas ir brīvprātīgais, lasi šeit. links! Atver karti, izvēlies savu sirdskilometru un piesakies! Links

Vai būs organizēts transports?

Nebūs. Tas ir katra paša ziņā. Ja nav sava auto, iesakām iesaistīt draugus ar auto.

Kuru vietu, kurus punktus vislabāk izvēlēties?

To vietu, kura visvairāk iet pie sirds. Mēs, savukārt, būsim priecīgi, ja izvēlēsies vienu no tiem punktiem, kurš atrodas tālāk no Rīgas.

Vai var noiet vairākus kilometru?

Brīvprātīgais tiek aicināts noiet vienu posmu, par kuru viņš ir uzņēmies atbildību. Savukārt dalībnieks var iet, cik sirds vēlas, cik ir spēka un laika, lai plkst. 20.00 pievienotos tuvākajam ugunskuram.

Cikos ir jāiet?

Brīvprātīgie savu gājienu uzsāk plkst.18.36. Dalībnieki savu sirdskilometru var noiet arī citā laikā, posmā starp plkst.18.00 un plkst.20.00.

Kas jādara brīvprātīgajam?

Jānoiet viens noteikts izvēlētais posms un jānofiksē ar fotokameru horizontālā stāvoklī posma sākuma un beigu ainava un jānosūta uz konkrētu adresi. Ar brīvprātīgo atļauju fotogrāfijas tiks uzglabātas Imanta Ziedoņa muzeja arhīvā kā kultūras mantojums. Tās var tikt izmantotas publiskajā vidē akcijas Izgaismo Latviju kontekstā.

Vai dalībnieki arī varēs sūtīt savas fotogrāfijas?

Ikviens akcijas Izgaismo Latviju dalībnieks tiks aicināts savas fotogrāfijas publicēt savos sociālo tīklu profilos, pievienojot #1836 #izgaismolatviju

Kur būs pašvaldību organizētās ugunskuru vietas?

Pašvaldības informēs par saviem pasākumiem savā teritorijā atsevišķi. Kopīgā ugunskuru vietu karte šajā lapā tiks publicēta nedaudz vēlāk.

Vai brīvprātīgais kaut ko saņemts par piedalīšanos?

Vispirms ikviens brīvprātīgais saņems milzīgu gandarījumu par to, ka ir kļuvis par līdzautoru un līdzdalībnieku vērienīgam un nozīmīgam Latvijas notikumam pasaules kontekstā. Kā apliecinājumu savai dalībai ikviens brīvprātīgais saņems īpašu sertifikātu.   

Vai paši var kurināt ugunskurus ceļā 1836?

Nē, pašiem nekādā gadījumā nedrīkst kurināt ugunskurus. Tos noteiktās, iepriekš zināmās vietās,  kurinās un īpašu programmu veidos attiecīgās pašvaldības.