“Un galu galā pa Latvijas pierobežu joslu kādreiz ies (tā jābūt!) tūrisma ceļš un ceļotāji prasīs izbrauktā maršruta vietu interesantu iemirdzēšanos.”
Imants Ziedonis

Kas notiks?

2018. Latvijas jubilejas gadā pirmo reizi tika ieskandināts “Sirdskilometrs”, kur ikviens bija aicināts noiet 1km, lai kopīgi tiktu veikts 1836km garais ceļš apkārt Latvijas sauszemes robežai.

Arī šogad 21. jūnijā visas dienas garumā Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” un noiet savu sirdskilometru - vienu kilometru Latvijas pierobežā, kur saulgriežu dienā izgaismosies mūsu valsts robeža. Šajā dienā pierobežas pašvaldības tiek aicinātas iedegt ugunskurus un izgaismot, izdziedāt spēka dziesmas Latvijai. Ar šo tradīciju Latvija jau otro gadu pēc kārtas kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem.

Kā radās un attīstījās šī ideja?

2015. gadā uzsākts Latvijas simtgades projekts, kura mērķis bija kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu apkārt Latvijas sauszemes robežai, ko var mērot gājēji, velosipēdisti, motociklisti un autobraucēji. Šī gājiena rezultātā tika izveidota ceļojošā izstāde un filma “Izgaismot Latviju”, kas 2019. gada sākumā uzsākusi viesošanos Latvijas pašvaldībās.

Par godu Latvijas simtgadei Imanta Ziedoņa muzejs uzņēmies attīstīt tūrisma maršrutu Latvijas-Lietuvas pierobežā, ko Imants Ziedonis reiz nosaucis par “Leišmalīti”. Patlaban darbu pie kartē iezīmēta tūrisma maršruta izstrādes jau uzsākušas Sēlijas pašvaldības

Kā piedalīties?

Kā notiks akcija?  

Izvēlies sev ērtāko punktu un laiku, lai turpinātu tradīciju un noietu savu sirdskilometru - vienu kilometru Latvijas pierobežā.

Pievienojies organizētiem ugunskuriem saulgriežu naktī, atbilstoši pašvaldību veidotajai programmai.